Ladowanie zdjec

Zrób bezpłatną cytologię

2017-05-15 13:23

Panie w wieku 25-59 lat zapraszamy na bezpłatne badanie cytologiczne. Bezstresowo, bez kolejek badamy każdy pierwszy wtorek miesiąca w godz. 12-15. Apelujemy szczególnie do Pań, które  nie miały badania cytologicznego w ciągu ostatnich trzech lat.

Cytologię wykonujemy za darmo i bez skierowania w ramach populacyjnego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia pacjentki mogą umówić termin wizyty osobiście lub pod numerem tel. tel. 12 622 94 17.

Cytologia to bezpieczne i bezbolesne badanie. Pozwala na wykrycie nie tylko wczesnych postaci raka szyjki macicy, ale także stanów, które nie leczone mogą doprowadzić do powstania nowotworu. Rak szyjki macicy jest bardzo podstępny i w pierwszym okresie przebiega bez niepokojących objawów. Jego rozpoznanie jest możliwe tylko dzięki cytologii.

Każda kobieta powinna wykonać cytologię co trzy lata, jeśli lekarz nie zaleci inaczej. W Polsce każdego roku na raka szyjki macicy zapada 4 tys. kobiet (10 dziennie).Połowa z nich umiera dlatego, że zbyt późno zgłosiły się do lekarza. 

CMS by Quick.Cms