Ladowanie zdjec

Zagraniczne praktyki w "Żeromskim"

2016-04-08 09:03

12 studentów z całego świata, m.in. Wielkiej Brytanii, USA, Australii i Tajlandii w czerwcu br. przyjadą do Szpitala na praktyki w ramach międzynarodowego projektu Gap Medics. Przez dwa miesiące będą się przyglądać codziennej pracy lekarzy i pielęgniarek na poszczególnych oddziałach. Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego jest pierwszym w południowej Polsce, który realizuje pilotażowy program. Z Gap Medics współpracują także lecznice z Warszawy.

- Uczestnicy projektu to nie tylko przyszli lekarze, ale także studenci innych uczelni, którzy planują swoją karierę połączyć z medycyną – wyjaśnia Agata Szostek, menadżer praktyk w Polsce z brytyjskiej firmy Gap Medics. - Przyglądają się pracy białego personelu i w dzień i w nocy, podczas dyżurów i przyjęć w poradni. Obserwują swoich mentorów na bloku operacyjnym, w gabinecie zabiegowym czy na korytarzu podczas trudnej rozmowy z rodziną pacjenta.  Idea projektu jest taka, by student poznał specyfikę pracy lekarza i zdecydował się ostatecznie z wyborem zawodu – dodaje.

Lekarz opiekujący się zagranicznymi praktykantami bynajmniej nie lekceważy w tym czasie swoich pacjentów. Wykonuje  pracę jak zazwyczaj, tylko że później wszystkie szczegóły omawia z zagranicznymi podopiecznymi.

- Studenci są jakby cieniem swoich mentorów - zaznacza Agata Szostek. Jeden lekarz może mieć pod opieką maksymalnie czterech praktykantów.

Jeśli pilotaż się powiedzie, to Szpital będzie kontynuował program.

Praktyki są płatne, dlatego dla lecznic ten projekt to również dodatkowy zastrzyk finansowy. 

CMS by Quick.Cms