Ladowanie zdjec
RSS

Witamy na stronie Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego

1970-01-01 01:00

Misją Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie jest zapewnienie każdemu pacjentowi kompleksowej opieki zdrowotnej na wysokim poziomie jakości przy zastosowaniu  skutecznych metod diagnostycznych i terapeutycznych oraz efektywnym wykorzystaniu zasobów Szpitala.

 

 • Powiedz stop rakowi jelita grubego

  W ramach Programu Badań Przesiewowych raka jelita grubego Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie prowadzi bezpłatne badania kolonoskopii u pacjentów po 40.roku życia. Zapraszamy na konsultacje do naszych lekarzy, którzy odpowiedzą na każde pytanie.

  Rejestracja pod nr tel. 12 622 95 53 ( codziennie w godz. 8-15) lub przez wysłanie e-maila na adres: badania.pbp@zeromski-szpital.pl oraz bezpośrednio w rejestracji szpitalnej – os. Na Skarpie 66.

 • Seniorzy- Doktorzy Clowni w naszym Szpitalu

  Ich znak rozpoznawczy to wspaniały czerwony nos. Kiedy pojawiają się na sali szpitalnej, to śmiech nie cichnie jeszcze przez długi czas.

  Mowa o wolontariuszach z fundacji Dr Clown. Rozpoczynają w naszym Szpitalu nowy projekt pilotażowy. Teraz leczyć śmiechem będą nie tylko młodzi wolontariusze, ale i seniorzy!

   

   

 • Startowaliśmy z artterapią

  Nie tylko leczymy, ale też edukujemy, zabawiamy i to nie byle jak, tylko prawdziwą sztuką! Wystartowaliśmy w Szpitalu z artterapią dla małych pacjentów. Chcemy, by zajęcia odbywały się systematycznie. Atrakcji w każdym razie nie zabraknie, zwłaszcza że za artterapię wzięli się fachowcy.

 • Uhonorowani lekarze

  Lekarze: dr Andrzej Kumela i dr Barbara Micek - Gajewska zostali uhonorowani odznaczeniem Honoris Gratia. Przepracowali w szpitalu kilkadziesiąt lat, tworzyli strukturę i załogę "Żeromskiego", integrowali środowisko lekarskie,a przede wszystkim byli niezwykle oddani pacjentom.

 • Wolontariat św. Eliasza pomaga osobom bez krtani

  Dzięki cennej pomocy  Wolontariuszy św. Eliasza w Krakowie udało się nam wydać poradnik dla pacjentów po operacji całkowitego usunięcia krtani. Cieszymy się, że możemy wesprzeć chorych na raka krtani przed zabiegiem( i po) wskazówkami, praktycznymi poradami, ćwiczeniami, wiedzą.

 • Współpracujemy z HFOZ

  Hutnicza Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej wspiera nasz Szpital od wielu lat. Jesteśmy właśnie po podpisaniu nowej umowy i w trakcie tworzenia nowych projektów. Dzięki Fundacji nasi okuliści w nowym roku operują używając wygodnego i komfortowego fotela operacyjnego.

 • Wszystko co musisz wiedzieć o raku jelita grubego

  Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie zaprasza 13 września o godz. 11 na spotkanie edukacyjno-informacyjne o profilaktyce raka jelita grubego.

  Wykład odbędzie się w sali konferencyjnej Szpitala(os. Na Skarpie 66, 31-913 Kraków, główny budynek "Żeromskiego"). Spotkanie jest otwarte, bezpłatne dla wszystkich. Uczestnicy będą mogli zadać nurtujące pytania na temat badania kolonoskopii, dowiedzieć się o nowym projekcie finansowanym przez UE, który realizuje Szpital. Nasi specjaliści szczegółowo wyjaśnią na czym polega badanie, jak do niego się przygotować,ile trwa i dlaczego tak ważna jest profilaktyka u osób w wieku 50-65 lat.

  Zapraszamy! Zainteresowani w razie pytan mogą dzwonić pod nr tel. 12 622 92 47 lub wysłać e-mail: agorska@zeromski-szpital.pl

 • Wszystko co powinniśmy wiedzieć o kolonoskopii

  Kto powinien zgłosić się na kolonoskopię, dlaczego i po co. A także dlaczego to badanie jest tak ważne - na te inne pytania odpowiada dr Krzysztof Figuła z Pracowni Endoskopii naszego Szpitala.

 • Zapraszamy do Ośrodka Leczenia Przepuklin

  W Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie powstał Ośrodek Leczenia Przepuklin – jedyny w Krakowie i całej Małopolsce. Zapewniamy kompleksową fachową i szybką pomoc.

  Pacjentów przed zabiegiem zbadamy w Poradni Chirurgii Przepuklin: czynna jest we wtorki od godz.8.30 do 9.30.

  Rejestracja pod nr tel. 12 622 94 04 lub e-mail:rejestracja@zeromski-szpital.pl

 • Zrób bezpłatną cytologię

  Już w najbliższy wtorek - 1 sierpnia br. zapraszamy wszystkie krakowianki w wieku 25-59 lat  na bezpłatne badanie cytologiczne.

  Bezstresowo, bez kolejek, bez wcześniejszej rejestracji badamy panie w godz. 8 -13.  Zgłosić się należy do poradni ginekologicznej w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie (os. Na Skarpie 66, 31-913 Kraków).
  Cytologię wykonujemy za darmo i bez skierowania w ramach populacyjnego programu profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy. Kwalifikują się do niego panie, które nie miały wykonanej cytologii  w ciągu ostatnich trzech lat, są ubezpieczone w NFZ i spełniają kryteria wiekowe: 25- 59 lat.
  Na badanie zgłaszać się należy z dowodem osobistym.

  Wszelkie szczegóły pod nr tel. 12 622 94 17 (nasi pracownicy odpowiedzą na każde pytanie w godz. 8-13)

 • Życzenia dla 105-letniej lekarki

  Taki jubileusz nie zdarza się często. W niedzielę 105 lat kończy pani Irena Weiner, emerytowana lekarka, wieloletnia mieszkanka Krakowa, jedna z milionów Polaków wywiezionych przez władze radzieckie do Kazachstanu. Przez ponad 20 lat była związana ze Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie,  tworzyła oddział chorób zakaźnych, budowała zespół w nowopowstałej lecznicy. To okrągłe urodziny niezwykłej kobiety. Zmęczona pracą, kłopotami, potrafiła zająć się problemami innych, bezinteresownie im pomagać. A swoją pogodą ducha, siłą mogłaby podzielić się z wieloma.

 • Będziemy mieli komfortowe poczekalnie

  Budżet Obywatelski 2016. Miło nam Państwa poinformować, że projekt "Komfortowe poczekalnie w szpitalach" jest jednym ze zwycięzców Budżetu Obywatelskiego 2016. To oznacza, że za rok w ramach BO  Szpital otrzyma  60 tys. zł na utworzenie komfortowej poczekalni przy poradniach specjalistycznych.
  W poczekalniach Szpitala pojawią się nowe i komfortowe sofy, fotele, wygodne i estetyczne stoliki. Wszystkie pomieszczenia, gdzie pacjenci muszą czekać na wizytę w poradni specjalistycznej bądż na oddziale ratunkowym, będą wyposażone w klimatyzację
  Uzyskaliśmy 2045 punktów. Wszystkim kto głosował , serdecznie dziękujemy za wsparcie.
  To był debiut Szpitala w konkursie o pieniądze z Budżetu Obywatelskiego, ale już teraz czas najwyższy zastanawiać się nad kolejnymi pomysłami.
 • Mamy wicemistrza Polski

  Drużyna krakowskich lekarzy zdobyła drugie miejsce w VIII Mistrzostwach Polski  w Piłce Nożnej. Kapitanem wicemistrzów jest dr Piotr Morawski, nasz lekarz z Oddziału Otolaryngologii.

  W finale grali z Toruniem. Mecz zakończyli remisem 2:2 A potem były karne. Wynik - 3:2. W zawodach wzięło udział 14 drużyn z całej Polski

  Gratulacje i kolejnych trofeów!

 • Nasi wśród najlepszych

  Nasze pielęgniarki są jedne z najlepszych w Małopolsce.

  Elżbieta Głowa, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Otolaryngologicznego oraz Teresa Nytko z I Oddziału Chorób Wewnętrznych znalazły się w czołówce plebiscytu "Lekarz /Pielęgniarka Małopolski 2016".

  Ostateczny werdykt kapituła konkursu ogłosi 30 września br. podczas II Forum Medycznego Małopolski.

   

 • Pierwsze bliźniaki w 2017 roku

  Pierwsze bliźniaki w tym roku urodziły się w naszym szpitalu 24 stycznia. To Tomek i Darek Niedźwiedziowie z Nowego Brzeska.

  Mamie chłopców - Karolinie Niedźwiedź wręczyliśmy na pamiątkę prezenty.

  Akcję wsparli: szkoła pływania FLOW, Kino Pod Baranami i Magdalena Głodek, fotograf sesji noworodkowych. Dziękujemy sponsorom za pomoc.

 • Piłkarz czyta bajki

  Rafał Boguski tuż po treningu,a przed niezwykle ważnymi derbami, znalazł chwilę na to, by odwiedzić małych pacjentów naszego Szpitala. Piłkarz Wisły nie tylko odpowiadał na pytania kibiców, robił z nimi zdjęcia i rozdawał autografy. Zaczął swoje spotkanie od...wcale nie strzelania bramek, tylko czytania bajek. Wybraliśmy bajkę – O Stańczyku, co z dworzan zażartował z bardzo fajnej serii Zamku Wawelskiego. Pomysłodawcą akcji jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

   

 • Ratownicy i antyterroryści w akcji. Tak ćwiczymy przed Światowymi Dniami Młodzieży

  Najpierw - ok. godz.9 rano w piątek ( 10 czerwca br.) doszło do wypadku autobusowego w rejonie Wieliczki. Większość rannych - około 150 osób w stanie ciężkim trafiła na nasz Oddział Ratunkowy. Wspólnie ze Strażą Pożarną utworzyliśmy przed Szpitalem punkt medyczny, by zaopiekować się wszystkimi chorymi. Następnie było już tylko gorzej. Że słuzbamu ratowniczymi ćwiczymy przed Światowymi Dniami Młodzieży.

  To tylko jedno z wielu ćwiczeń przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbyły się w mionione miesiące w Szpitalu.

 • Szpital polowy na ŚDM

  Szpital polowy Szkoły Aspirantów PSP, w  którym lekarze, pielęgniarki i ratownicy będą udzielali pomocy pielgrzymom Światowych Dni Młodzieży, jest już przygotowany. Na Błoniach w Krakowie i w Brzegach będzie otwarty dla potrzebujących przez 24 godziny na dobę.

 • Dzień Dziecka 2016. Cały szpital czyta dzieciom

  W szpitalu też można się bawić, a w szczególności w Dniu Dziecka. Atrakcji dla małych pacjentów nie zabrakło. Specjalnie dla nich przyjechały krakowskie aktorki teatru Bagatela - Urszula Grabowska, Alina Kamińska, które czytały, śpiewały, a nawet  i tańczyły! Ponadto w tym dniu rozpoczęliśmy cykl „Cały szpital czyta dzieciom”. Na pierwszą linię ognia wysłaliśmy Dyrektora - Zbigniewa J. Króla, który od kilku dni ćwiczyl dykcję i emisje głosu, aby wypaść nie gorzej niż profesjonalne aktorki. Dr Marta Czubaj- Kowal, ordynator oddziału pediatrii, zaś „zmierzyła się” na oczach swoich pacjentów z Hansem Christianem Andersenem.

   

 • Konferencja "Praktycy Praktykom" - 8.06.2016 r.

  8 czerwca br. w Teatrze Ludowym lekarze z naszego Szpitala zorganizowali konferencję pt. "Diagnostyka i leczenie wybranych chorób w świetle najnowszych standardów medycznych".

  Konferencja rozpoczęła cykl konferencji: „Żeromski” zaprasza: Praktycy – Praktykom. Planujemy, aby spotkania odbywały się dwa razy w roku, okresie wiosennym ukierunkowane będą na szeroko rozumianą tematykę pediatryczną, zaś na jesień planujemy przygotować tematy związane z pacjentami dorosłymi.

  Na konferencję zaprosiliśmy lekarzy rodzinnych, pediatrów oraz internistów z przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz lekarzy pracujących w poradniach specjalistycznych, opiekujących się pacjentami, którzy korzystają z usług naszego Szpitala. Są to lekarze z krakowskich dzielnic Nowej Huty i wschodniej części Podgórza, powiatu wielickiego, Niepołomic oraz gmin przylegających do wschodniej części Krakowa.

  Z naszych obliczeń wynika, że w konferencji wzięło udział 100 lekarzy.

  Nasi partnerzy i współorganizatorzy:

  Polpharma

  Thea

  Gemed

 • O tym czym jest czerniak

  Dr Monika Kapińska- Mrowiecka, lekarz kierujący Oddziałem Dermatologicznym, w wywiadzie dla "Gazety Krakowskiej" mówi o tym czym jest czerniak i jak bezpiecznie się opalać.

   

 • Wyniki konkursu "Mój najpiękniejszy sen"

  W Dniu Dziecka ogłosiliśmy wyniki konkursu plastycznego "Mój najpiękniejszy sen". Niektórym zwycięzcom, którym udało się dotrzeć na zabawę z okazji Dnia Dziecka, wręczyliśmy nagrody. Pozostałych zapraszamy po odbiór.

  Dzięki pomocy sponsorów udało się dla dzieci zgromadzic piękne prezenty: zaproszenia do Parku Wodnego i Parku Linowego Xtreme w Wieliczce; wejściówki do kina "Agrafka" oraz do teatru Groteska. Wyróznieni otrzymali też płytki z piosenkami ze spektakli "Groteski".

  Podczas imprezy nie mogło zabraknąc słodyczy. Poczęstunek i to przepyszny, przygotowała dla nas piekarnia "Buczek".

 • Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej. Wizytacja w Szpitalu

  Marek Tombarkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, nie krył zadowolenia w trakcie wizytacji w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Będzie to jedna z placówek zabezpieczenia medycznego podczas Światowych Dni Młodzieży.

  Dyrekcja Szpitala szacuje, że liczba personelu w czasie trwania ŚDM będzie zwiększona o jedną trzecią. W ciągu kilku najbliższych dni gotowe będą grafiki dyżurów lekarzy i pielęgniarek, położnych i pozostałego pesonelu, pracuącego w czasie ŚDM. 

CMS by Quick.Cms