Ladowanie zdjec
RSS

Witamy na stronie Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego

1970-01-01 01:00

Misją Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie jest zapewnienie każdemu pacjentowi kompleksowej opieki zdrowotnej na wysokim poziomie jakości przy zastosowaniu  skutecznych metod diagnostycznych i terapeutycznych oraz efektywnym wykorzystaniu zasobów Szpitala.

 

 • "Piękne Anioły" wyremontowały świetlicę

  Mali pacjenci, którzy trafiają na oddział dermatologiczny w „Żeromskim”, mają wreszcie porządne miejsce do zabawy i odpoczynku. Dzięki pomocy fundacji „Piękne Anioły” i  firmie Oknoplast udało się wyremontować świetlicę dla dzieci i kompleksowo ją wyposażyć. Wszystko tu jest nowe: drzwi, ściany, podłoga. Wymieniono też meble, a i zabawki, gry, książki – nowiutkie , śliczne, kolorowe czekają na dzieci.

 • 2. życie książki

  W 17 krakowskich szpitalach i ośrodkach pomocy społecznej,w tym także naszym Szpitalu, stanęły nowiutkie regały uginające się od nowości wydawniczych sześciu krakowskich oficyn. To akcja Regał z kulturą, realizowana w ramach cyklu Drugie Życie Książki przez Krakowskie Biuro Festiwalowe – operatora Programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

  W naszym Szpitalu książki trafią w ręce małych pacjentów z Oddziału Chirurgii Dzieci oraz chorych z Oddziału Dermatologii.

   

   

 • 2017.noworodek w 2017 roku

  Zoja Siadak jest 2017. noworodkiem urodzonym w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie w 2017 roku. Przyszła na świat w poniedziałek 18 września. Zoja to wczesny ptaszek, urodziła się o świcie, o godz. 4.25.

 • Aktorki czytają dzieciom

  Kontynnujemy nasz cykl  "Cały szpital czyta dzieciom". Tym razem ze stosem książek przybyły do nas: Lidia Bogaczówna, aktorka teatru im. J. Słowackiego w Krakowie i Alina Kamińska z Teatru Bagatela.

 • Artterapia dla małych pacjentów

  Batmani, księżniczki, lalki i nawet psy rodzą się... ze zwykłej kuchennej drewnianej łyżki. Przekonali się o tym mali pacjenci Oddziału Pediatrycznego na zajęciach artystycznych zorganizowanych w naszym Szpitalu przez artterapeutkę  Patrycję Styrnę.

  W zajęciach chętnie uczestniczą także rodzice. Wprowadzamy różne techniki artystyczne, które pozwalają dzieciom zabawić się, zapomnieć na chwilę o bólu, chorobie. Jednym słowem, próbujemy pomóc maluchom oswoić szpitalną rzeczywistość, pokonać poczucie izolacji oraz stres towarzyszący chorobie.

  Drewniane łyżki, które były niezbędne w tworzeniu księżniczek i herosów, dostaliśmy od pana Mariusza Słomskiego, właściciela firmy Goldrew ze wsi Ołpiny (pow.tarnowski).

   

 • Będą rodziły w lepszych warunkach

  Odnawiamy sale porodowe na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Dzięki wsparciu firm: Intech i Rolmax na oknach w najbliższym czasie będą zamontowane nowe żaluzje. Już w piątek - 17 marca - pojawiły się one w jednej z czterech sal porodowych, kolejne - za kilka dni. Sprawą bezdyskusyjną jest to, że nowe żaluzje poprawiły komfort i wystrój  sal. Mamy nadzieję, odczują to też panie, które będą rodziły w naszym Szpitalu

  Nigdy nie było łatwo o prywatnych sponsorów, a teraz jest jeszcze trudniej. Tym cenniejsza jest bezinteresowna pomoc ze strony prywatnych przedsiębiorców.  Dziękujemy szefom firm  Intech i Rolmax  za chęć pomocy i solidnie wykonaną pracę.

   

 • Chirurdzy z „Żeromskiego” uratowali pacjentom ręce

 • Czy komórki macierzyste ze sznura pępowinowego mogą zastąpić sztuczny staw kolanowy?

  To prowokujące pytanie na ten moment pozostaje bez odpowiedzi. Wydaje się, że pionierska praca, która odbywa się w polskich laboratoriach niesie nadzieję na takie rozwiązanie dla zwyrodniałych stawów w przyszłości. O tym jak w leczeniu stawów mogą pomóc komórki macierzyste - opowiada prof. Julian Dutka, lekarz kierujący Oddziałem Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej, w rozmowie z "Dziennikiem Polskim".

   

   

 • Dr Clown i KIA funduje gry planszowe

  Fundacja Dr Clown we współpracy z KIA przygotowała dla naszych małych pacjentów specjalne przedstawienie o bezpieczeństwie na drodze. Akurat w wakacje ten temat jest bardzo ważny i aktualny, który warto "przerobić" nawet w szpitalu. Była zabawa, przedstawienie, nie zabrakło też prezentów -  Dr Clowni przekazali na nasze oddziały dziecięce gry planszowe, puzzle, książki.

   

 • Dr Paweł Papież - ekspertem w radiu RMF

  Dr n. med. Paweł Papież, szef Oddziału Otolaryngologii, udzielał rad słuchaczom z całej Polski na antenie radia RMF Każdy miał okazję zadac pytanie jednemu z najlepszych laryngologów. Tematem wideochatu w  "Twoim Zdrowiu" były choroby zatok.

  Masz niedrożny nos? Boli cię głowa? Często czujesz się zmęczony? To może być zapalenie zatok. Kiedy zwrócić się do specjalisty? Czy można zatoki wyleczyć domowymi sposobami?

  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/raporty/raport-twoje-zdrowie/fakty/news-masz-problemy-z-zatokami-posluchaj-rad-eksperta,nId,2338862#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
 • Dr n. med. Paweł Skowronek w królewstwie młotków, wiertarek, podkładek i cementu

  Sala operacyjna, w której pracują chirurdzy -ortopedzi, wygląda jak dobrze wyposażony warsztat. Nie może tam zabraknąć róznego rodzaju wiertarek, młotków, podkładek i oczywiście cementu. Dr n. med. Paweł Skowronek, zastępca lekarza kierującego Oddziałem Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej, zdradza tajemnice zabiegu wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego w reportażu w "Dzienniku Polskim" -

  pt. " Chirurg Paweł Skowronek czyni cuda, by znów stawiać ludzi na nogi".

 • Elżbieta Głowa- najlepszą pielęgniarką w Małopolsce

  Elżbieta Głowa, pielęgniarka oddziałowa Oddziału Otolaryngologii, została laureatem plebiscytu "Lekarz Małopolski 2016". Zajęła drugie miejsce w kategorii "Pielągniarka Roku". Wręczenie statuetek i dyplomów odbyło się w piątek 30 września br podczas II Forum Medycznego Małopolski.

 • Filharmonia Futura w Szpitalu

  Filharmonia Futura jest pierwszą w Polsce niezależną filharmonią, specjalizującą się w produkcji widowisk multimedialnych z użyciem współczesnego instrumentarium i nowoczesnych środków wyrazu.

  Filharmonia stałą działalność rozpoczyna w sezonie artystycznym 2016/2017 m.in. spektaklem Beethoven 3D. Jeden z fragmentów widowiska był nagrany w naszym Szpitalu.

   

   

 • Filipek Czarnik - 2016.noworodkiem w 2016 roku

  Filip Czarnik jest 2016. noworodkiem urodzonym w naszym Szpitalu w 2016 roku. Przyszedł na świat w piątek 30 września, o godz. 8.50. Waga: 3040 kg, wzrost: 53 cm. Zuch- chłopak urodził się i od razu został sławnym 2016. nowordkiem w 2016 roku. Filipek jest drugim chłopczykiem w rodzinie Czarników. W domu czeka na niego starszy o niecałe dwa lata brat Michał.

 • Honorowi Dawcy Krwi wspierają Szpital

  Zakręconych pozytywnie, chętnych pomagać innym na szczęście nie brakuje. Jednym z takich jest Piotr Ronduda, właściciel MaNHattanu Grilla nad Zalewem Nowohuckim i założyciel Klubu Honorowych Dawców Krwi. Kilka miesięcy temu zjawił się w Szpitalu z pomysłem zorganizować piknik na rzecz chorych. Potem sam szukał sponsorów, partnerów, organizował nagrody, zachęcał do udziału wolontariuszy. Odnajdywał kolejne atrakcje, które koniecznie chciał, by pojawiły się na imprezie. Nawet jeśli nie udało się zrealizować wszystkich pomysłów za pierwszym razem, to piknik na rzecz Szpitala na pewno Panu Piotrowi się udał. Na potrzeby Szpitala przekazał ponad 3 tys. zł. Dziękujemy za wsparcie, życzliwość i pomoc!

 • Idziemy na wojnę z rakiem

  Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie zachęca i zaprasza na badania przesiewowe raka jelita grubego. Poddaj się kolonoskopii i to pomoże uniknąć poważnej choroby!

 • Knorr Bremse - Filantropem Krakowa

  Fundacja Knorr Bremse Global Care z Niemiec, która od lat wspiera Szpital  Specjalistyczny  im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, otrzymała prestiżową nagrodę - Filantrop Krakowa. Tytuł przyznaje kapituła przy Urzędzie Miasta Krakowa, fundacja została laureatem w kategorii "za wkład finansowy w pomoc udzielaną osobom lub podmiotom".

  Całkowity koszt dotychczasowej pomocy Fundacji Knorr-Bremse Global Care dla Oddziału Pediatrii  w "Żeromskim" to ok.800 tys. złotych. Tytuł Filantrop Krakowa odebrała osobiście Nadia Thiele, żona Heinza Hermanna Thiele i członek zarządu Fundacji.
 • Mamy pieniądze na nowy sprzęt medyczny

  Szpital Specjalistyczny im. Stefana  Żeromskiego otrzymał z budżetu miasta Krakowa 500 tys. zł dotacji na zakup sprzętu medycznego i oprogramowania potrzebnego do sprawnego funkcjonowania i przygotowania dokumentacji medycznej
 • Masz nadciśnienie? Nasz lekarz radzi

  Co jest przyczyną nadciśnienia tętniczego? Co oznaczają terminy ciśnienie skurczowe i rozkurczowe? Do jakich powikłań może prowadzić nadciśnienie tętnicze? Jeśli masz pytania dotyczące nadciśnienia - zadaj je naszemu ekspertowi. Odpowiada dr Andrzej Wiśniewski - specjalista chorób wewnętrznych, hipertensjolog ze szpitala im. Żeromskiego w Krakowie.

  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/raporty/raport-twoje-zdrowie/fakty/news-masz-nadcisnienie-rady-eksperta,nId,2356728#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  Co jest przyczyną nadciśnienia tętniczego? Co oznaczają terminy ciśnienie skurczowe i rozkurczowe? Do jakich powikłań może prowadzić nadciśnienie tętnicze? Jeśli masz pytania dotyczące nadciśnienia - zadaj je naszemu ekspertowi. Odpowiada dr Andrzej Wiśniewski - specjalista chorób wewnętrznych, hipertensjolog ze szpitala im. Żeromskiego w Krakowie.

  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/raporty/raport-twoje-zdrowie/fakty/news-masz-nadcisnienie-rady-eksperta,nId,2356728#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  Co jest przyczyną nadciśnienia tętniczego? Co oznaczają terminy ciśnienie skurczowe i rozkurczowe? Do jakich powikłań może prowadzić nadciśnienie tętnicze? Jeśli masz pytania dotyczące nadciśnienia - zadaj je naszemu ekspertowi. Odpowiada dr Andrzej Wiśniewski - specjalista chorób wewnętrznych, hipertensjolog ze szpitala im. Żeromskiego w Krakowie

  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/raporty/raport-twoje-zdrowie/fakty/news-masz-nadcisnienie-rady-eksperta,nId,2356728#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  Co jest przyczyną nadciśnienia tętniczego? Co oznaczają terminy ciśnienie skurczowe i rozkurczowe? Do jakich powikłań może prowadzić nadciśnienie tętnicze? Jeśli masz pytania dotyczące nadciśnienia - zadaj je naszemu ekspertowi. Odpowiada dr Andrzej Wiśniewski - specjalista chorób wewnętrznych, hipertensjolog ze szpitala im. Żeromskiego w Krakowie

  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/raporty/raport-twoje-zdrowie/fakty/news-masz-nadcisnienie-rady-eksperta,nId,2356728#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  Co jest przyczyną nadciśnienia tętniczego? Co oznaczają terminy ciśnienie skurczowe i rozkurczowe? Do jakich powikłań może prowadzić nadciśnienie tętnicze? Jeśli masz pytania dotyczące nadciśnienia - zadaj je naszemu ekspertowi. Odpowiada dr Andrzej Wiśniewski - specjalista chorób wewnętrznych, hipertensjolog ze szpitala im. Żeromskiego w Krakowie

  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/raporty/raport-twoje-zdrowie/fakty/news-masz-nadcisnienie-rady-eksperta,nId,2356728#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  Co jest przyczyną nadciśnienia tętniczego? Co oznaczają terminy ciśnienie skurczowe i rozkurczowe? Do jakich powikłań może prowadzić nadciśnienie tętnicze? Jeśli masz pytania dotyczące nadciśnienia - zadaj je naszemu ekspertowi. Odpowiada dr Andrzej Wiśniewski - specjalista chorób wewnętrznych, hipertensjolog ze szpitala im. Żeromskiego w Krakowie

  Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/raporty/raport-twoje-zdrowie/fakty/news-masz-nadcisnienie-rady-eksperta,nId,2356728#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

  Co jest przyczyną nadciśnienia tętniczego? Co oznaczają terminy ciśnienie skurczowe i rozkurczowe? Do jakich powikłań może prowadzić nadciśnienie tętnicze? Dr Andrzej Wiśniewski - specjalista chorób wewnętrznych, hipertensjolog i ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych II - odpowiadał na pytania w wideoczacie Radia RMF.

 • Matki dzielą się krwią pępowinową

  Panie, które rodzą w „Żeromskim”, przez kilka dni dzielą się swoją krwią pępowinową z potrzebującymi z całej Polski i świata. Oddana w szpitalu krew będzie przechowywana w zasobach publicznych Polskiego Banku Komórek Macierzystych i bezpłatnie wykorzystana w leczeniu chorych na raka.

 • Miasto Skarbów w "Żeromskim"

  Były gonitwa, strzelanina i jak na solidny kryminał nie zabrakło nawet zabójstw. Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie zamienił się w plan zdjęciowy nowego serialu "Miasto Skarbów", który zadebiutuje już we wrześniu na antenie TVP. Główne róle zagrała m.in. Magdalena Różdżka i Aleksandra Popławska.  Akcja rozgrywa się w Krakowie. Sceny nagrane w Szpitalu można będzie zobaczyć w pierwszym i trzecim odcinku.

  Zdjęcia odbywały się w różnych miejscach: w holu głównym, korytarzach, na schodach przed Szpitalem, ale najciekawsze i najstraszniejsze sceny ( strzelanina i zabójstwa) odbyły się na Oddziale Okulistycznym, który  "zagrał" w serialu Oddział Intensywnej Terapii. 

 • Nasi specjaliści w specjalnym dodatku "Onkologia"

  O leczeniu onkologicznym w Szpitalu Specjalistycznym im.Stefana Żeromskiego w Krakowie można przeczytać w specjalnym dodatku Gazety Krakowskiej - "Onkologia".

  Zdradzamy nasze plany, opowiadamy o naszych możliwościach, pokazujemy najlepszych specjalistów, którzy na co dzień opiekują się pacjentami z różnymi problemami onkologicznymi.

 • Nasza pielęgniarka zdobyła główną nagrodę

  Anna Kołodziej, pielęgniarka z Oddziału Chirurgii Dzieci w naszym Szpitalu, jest zwyciężczynią ogólnopolskiego konkursu dla studentów pielęgniarstwa. Napisała jedną z najlepszych prac dotyczącą potrzeb i planu pielęgnacji osób starszych. Jury doceniło oryginalne podejście do tematu i wartość merytoryczną pracy. Laureatka wyjedzie do Paryża, gdzie odwiedzi m.in. nowoczesne ośrodki rehabilitacyjne. 

CMS by Quick.Cms