Ladowanie zdjec
RSS

Witamy na stronie Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego

1970-01-01 01:00

Misją Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie jest zapewnienie każdemu pacjentowi kompleksowej opieki zdrowotnej na wysokim poziomie jakości przy zastosowaniu  skutecznych metod diagnostycznych i terapeutycznych oraz efektywnym wykorzystaniu zasobów Szpitala.

 

 • Nowa sala operacyjna na Otolaryngologii

  "Żeromski" ma nową salę operacyjną. Powstała na Oddziale Otolaryngologicznym za prawie 2 mln zł z budżetu Miasta Krakowa. Wyposażona jest w sprzęt ostatniej generacji. Pierwsze zabiegi - już niebawem.

 • Bagatela zagrała w Szpitalu

  Aktorzy teatru Bagatela zagrali dla małych pacjentów. To była premiera szpitalna spektaklu "O czym marzą kredki".

 • Dzień św. Mikołaja w "Żeromskim"

  W  Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego praca wrzała kilka dni. Przyszli cukiernicy piekli na lekcjach i po nich pierniki i ciastka, by 6 grudnia – poczęstować nimi wszystkich pacjentów Szpitala Specjalistycznego im. Stefana  Żeromskiego w Krakowie.  Obdarzyli słodkościami i tych najmłodszych z oddziałów dziecięcych, oraz tych najstarszych, leżących, bardzo schorowanych z oddziałów chorób wewnętrznych. To już druga akcja, gdy młodzież ze szkoły przy ul. Miechowity sprawia, że każdy z naszych pacjentów dostaje słodki prezent w dniu św. Mikołaja.

 • IV edycja konferencji "Praktycy Praktykom"

  Nasz Szpital po raz kolejny zorganizował konferencję dla lekarzy pierwszego kontaktu. Temat: Praktycy Praktykom: Od objawu do rozpoznania i leczenia.

  Termin: 18 października 2017 r., godz. 17.30-19.30, miejsce: Teatr Ludowy (Duża Scena) w Krakowie

  Dziękujemy Uczestnikom za liczne przybycie i udział. 

  Na przełomie maja/czerwca 2018 roku jest zaplanowana kolejna edycja, o tematach i terminie będziemy informowaćna bieżąco.

  W razie pytań i szczegółów prosimy o kontakt pod nr tel. 12 622 92 47 lub e-mail: agorska@zeromski-szpital.pl

 • Nowy sprzęt na Oddziale Ratunkowym

  Szpital wzbogacił się o nowoczensy sprzęt i aparaturę. Trafi na Oddział Ratunkowy. Zakupy sfinansowano z funduszy europejskich przy wsparciu Gminy Miejskiej Kraków. Całkowity koszt inwestycji - 1 mln 812 tys. zł.

 • Pilotażowe badania w szkołach

  Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie we współpracy z Urzędem Miasta Krakowa realizuje projekt pilotażowy pt. „ Badanie tlenku azotu w powietrzu wydychanym u dzieci klas III szkół podstawowych w Krakowie”. Badania odbywają się w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej UMK „Bądźmy razem w walce o czyste powietrze dla Krakowa”. 

 • Program Profilaktyki Raka Jelita Grubego

  Szpital startuje z realizacją nowego projektu. Zaczynamy nową serię badań kolonoskopowych w ramach Programu Profilaktyki Raka Jelita Grubego u Osób po 50 Roku Życia i z Grup Podwyższonego Ryzyka. Otrzymaliśmy na ten cel dofinansowanie z funduszy unijnych..

  Nasi lekarze będą nie tylko leczyć i badać, ale i edukować. W ciągu dwóch najbliższych lat zorganizujemy ponad 20 spotkań poza Szpitalem, podczas których nasi specjaliści wyjaśnią pacjentom dlaczego kolonoskopia jest tak ważna, rozwieją wszelkie wątpliwości, lęki, wytłumaczą na czym polega badanie i dokładnie opowiedzą o profilaktyce raka jelita grubego.

  W ramach Programu Profilaktyki wykonujemy bezpłatną kolonoskopię.

  Pacjent może liczyć na znieczulenie - przy braku przeciwskazań lekarskich.

  W ramach Programu zwracamy Pacjentowi pieniądze za przejazd na badania i z powrotem.

  Jeśli Pacjent opiekuje się osobą niesamodzielną, to w czasie badań zapewniamy opiekę nad taką osobą w domu. Opieka jest bezpłatna.

   

 • Dzień Otwarty na Oddziale Ginekologiczno - Położniczym

  Dzień Otwarty Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie -tradycyjnie - cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Spodziewaliśmy się 300 uczestników spotkania, przyszłych rodziców przybyło znacznie więcej.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaufanie i przybycie do nas. Tematem spotkania był bezstresowy start w rodzicielstwo: opieka nad noworodkiem, naturalne karmienie. W trakcie Dni Otwartych prowadzone były indywidualne konsultacje i rozmowy z położnymi. Każda osoba, bez względu na godzinę przyjścia do Szpitala, tj. w godzinach 11.00 -13.00,  miała okazję wejść i zobaczyć izbę przyjęć, sale porodowe, Oddział Ginekologiczno - Położniczy, szkołę rodzenia.

   

   

 • Głosuj na naszą Położną

  Monika Wójcik, położna z Oddziału Noworodków, jest kandydatką w plebiscycie "Położna na Medal".

  - Wspaniała położna z pasją! Mająca w sobie skromność i pracowitość a zwłaszcza empatię, której teraz tak mało wokół. Niezwykle pomocna, mająca wiedzę i doświadczenie. Wspaniale zajmująca się dziećmi po porodzie, także w momencie problemów wspiera rodzica. Polecam Monikę z całego serca! - to tylko niektóre opinie pacjentek o Monice Wójcik.

  Prosimy o wsparcie dla naszej Położnej i oddanie głosu!

 • Książki dla małych pacjentów

  Uczniowie Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie zorganizowali zbiórkę książek i przyborów szkolnych dla małychy pacjentów. To nie jest pierwsza akcja, którą realizuje młodzież ze szkoły przy ul. Miechowity. 

 • Nowe poczekalnie:jest komfortowo i przyjemnie

  Oddajemy do użytku naszych pacjentów, komfortowo wyposażone poczekalnie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i sąsiadującą z nią poczekalnię do lekarzy specjalistów.

  Mamy nadzieję, że docenią ją nasi pacjenci. Chcemy, aby wiedzieli,  że zależy nam na ich zdrowiu, ale i na ich samopoczuciu. Chcemy, aby poczuli że troszczymy się o nich, tak jak prywatne kliniki czy hotele dbają o komfort swoich pacjentów-klientów.

 • Rodzicu, nie jesteś sam!

  W Szpitalu wspólnie z Urzędem Miasta Krakowa realizujemyy projekt - :"Rodzicu, nie jesteś sam!". Projekt jest dofinansowany z funduszu UE. Celem projektu jest zaadaptowanie i wdrożenie rozwiązań w zakresie wsparcia młodych rodzin do prawidłowego wypełniania roli opiekuńczo – wychowawczej po urodzeniu dziecka.

 • "Ludowy" czyta bajki

  Zabawa w teatr trwa. W ramach cyklu, który prowadzimy wspólnie z Teatrem Ludowym,  odbyło sie kolejne spotkanie małych pacjentów naszego Szpitala z aktorami krakowskiej sceny. Tym razem małych pacjentów odwiedzili Katarzyna Tlałka i Jan Nosal.

  Było trochę czytania, trochę recytowania, duzo śmiechu i improwizacji.

  Dziękujemy Aktorom za zaangażowanie.

 • Ludowy w "Żeromskim": zabawić się w teatr

  W Szpitalu nie ma sceny, ale to wcale nie przeszkadza aktorom Teatru Ludowego. Dla pacjentów przygotowują fantastyczne przedstawienia, za co dostają zasłużone brawa.

  Wspólnie z  "Ludowym" wymyśliliśmy cykl  "Zabawić się w teatr", w trakcie których aktorzy grają i równocześnie prowadzą warsztaty teatralne. Widzowie podczas przedstawienia zostają aktorami. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.

  Piotr Piecha, aktor grający na deskach Ludowego, który rozpoczął zabawę w teatr, zrobił furorę w szpitalnej "Strefie Rodzica"  ,a publiczność jeszcze długo nie chciała się rozchodzić, mimo że już był czas na badania i wizyty lekarskie.

  Kolejne spotkanie ze sztuką 9 maja br.

   

 • "Piękne Anioły" wyremontowały świetlicę

  Mali pacjenci, którzy trafiają na oddział dermatologiczny w „Żeromskim”, mają wreszcie porządne miejsce do zabawy i odpoczynku. Dzięki pomocy fundacji „Piękne Anioły” i  firmie Oknoplast udało się wyremontować świetlicę dla dzieci i kompleksowo ją wyposażyć. Wszystko tu jest nowe: drzwi, ściany, podłoga. Wymieniono też meble, a i zabawki, gry, książki – nowiutkie , śliczne, kolorowe czekają na dzieci.

 • 2. życie książki

  W 17 krakowskich szpitalach i ośrodkach pomocy społecznej,w tym także naszym Szpitalu, stanęły nowiutkie regały uginające się od nowości wydawniczych sześciu krakowskich oficyn. To akcja Regał z kulturą, realizowana w ramach cyklu Drugie Życie Książki przez Krakowskie Biuro Festiwalowe – operatora Programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

  W naszym Szpitalu książki trafią w ręce małych pacjentów z Oddziału Chirurgii Dzieci oraz chorych z Oddziału Dermatologii.

   

   

 • 2017.noworodek w 2017 roku

  Zoja Siadak jest 2017. noworodkiem urodzonym w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie w 2017 roku. Przyszła na świat w poniedziałek 18 września. Zoja to wczesny ptaszek, urodziła się o świcie, o godz. 4.25.

 • Aktorki czytają dzieciom

  Kontynnujemy nasz cykl  "Cały szpital czyta dzieciom". Tym razem ze stosem książek przybyły do nas: Lidia Bogaczówna, aktorka teatru im. J. Słowackiego w Krakowie i Alina Kamińska z Teatru Bagatela.

 • Artterapia dla małych pacjentów

  Batmani, księżniczki, lalki i nawet psy rodzą się... ze zwykłej kuchennej drewnianej łyżki. Przekonali się o tym mali pacjenci Oddziału Pediatrycznego na zajęciach artystycznych zorganizowanych w naszym Szpitalu przez artterapeutkę  Patrycję Styrnę.

  W zajęciach chętnie uczestniczą także rodzice. Wprowadzamy różne techniki artystyczne, które pozwalają dzieciom zabawić się, zapomnieć na chwilę o bólu, chorobie. Jednym słowem, próbujemy pomóc maluchom oswoić szpitalną rzeczywistość, pokonać poczucie izolacji oraz stres towarzyszący chorobie.

  Drewniane łyżki, które były niezbędne w tworzeniu księżniczek i herosów, dostaliśmy od pana Mariusza Słomskiego, właściciela firmy Goldrew ze wsi Ołpiny (pow.tarnowski).

   

 • Będą rodziły w lepszych warunkach

  Odnawiamy sale porodowe na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Dzięki wsparciu firm: Intech i Rolmax na oknach w najbliższym czasie będą zamontowane nowe żaluzje. Już w piątek - 17 marca - pojawiły się one w jednej z czterech sal porodowych, kolejne - za kilka dni. Sprawą bezdyskusyjną jest to, że nowe żaluzje poprawiły komfort i wystrój  sal. Mamy nadzieję, odczują to też panie, które będą rodziły w naszym Szpitalu

  Nigdy nie było łatwo o prywatnych sponsorów, a teraz jest jeszcze trudniej. Tym cenniejsza jest bezinteresowna pomoc ze strony prywatnych przedsiębiorców.  Dziękujemy szefom firm  Intech i Rolmax  za chęć pomocy i solidnie wykonaną pracę.

   

 • Chirurdzy z „Żeromskiego” uratowali pacjentom ręce

 • Czy komórki macierzyste ze sznura pępowinowego mogą zastąpić sztuczny staw kolanowy?

  To prowokujące pytanie na ten moment pozostaje bez odpowiedzi. Wydaje się, że pionierska praca, która odbywa się w polskich laboratoriach niesie nadzieję na takie rozwiązanie dla zwyrodniałych stawów w przyszłości. O tym jak w leczeniu stawów mogą pomóc komórki macierzyste - opowiada prof. Julian Dutka, lekarz kierujący Oddziałem Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej, w rozmowie z "Dziennikiem Polskim".

   

   

 • Dr Clown i KIA funduje gry planszowe

  Fundacja Dr Clown we współpracy z KIA przygotowała dla naszych małych pacjentów specjalne przedstawienie o bezpieczeństwie na drodze. Akurat w wakacje ten temat jest bardzo ważny i aktualny, który warto "przerobić" nawet w szpitalu. Była zabawa, przedstawienie, nie zabrakło też prezentów -  Dr Clowni przekazali na nasze oddziały dziecięce gry planszowe, puzzle, książki.

    

CMS by Quick.Cms