Ladowanie zdjec

Uczniowie pieką pierniki dla pacjentów

2016-12-02 11:02

Postanowili zostać "Mikołajami". Są uczniami Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego przy ul. Miechowity i dlatego  wymyślili, że będą słodkimi "Mikołajami", którzy sami pieką ciastka, pierniki i rozdają je. W tym roku smakołykami poczęstowali pacjentów Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

- Cieszymy się, kiedy jest możliwość wychodzić z różnymi pomysłami poza szkołę - mówi Mariusz Ostrowski, psycholog szkolny w ZSPS przy Miechowity. -  Jedni uczniowie będą piec ciastka, drudzy nimi częstować chorych. Młodzież piecze na zajęciach, ale też i w domu. Naprawdę zaangażowali się całym sercem.I o to chodzi, zwłaszcza że realizujemy projekt "Szkoła -  częścią wspólnoty"- dodaje Ostrowski.
Słodkie Mikołaje  z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego przybyły do Szpitala 6 grudnia br. Wzruszali się i smai uczniowie, i pacjenci, zwłaszcza starsi, gdy byli obdarowywani słodyczami przez młodzież.
- Wspaniała akcja, dla młodych ludzi takie doświadczenia są niezwykle ważne - kwituje Jerzy Friediger, dyrektor Szpitala.
 
Uczniowie częstowali pacjentów swoimi wypiekami i asystowali św. Mikołajowi- Marcinowi Heidingerowi, wolontariuszowi z wolontariatu św. Eliasza w Krakowie.
Z całym worem prezentów zjawił się u dzieci niespodziewanie... drugi św,. Mikołaj,a mianowicie senator Jerzy Fedorowicz.
 

   

CMS by Quick.Cms