Ladowanie zdjec

Światowe Dni Młodzieży coraz bliżej. Wizytacja w Szpitalu

2016-05-30 16:05

Marek Tombarkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, nie krył zadowolenia w trakcie wizytacji w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Będzie to jedna z placówek zabezpieczenia medycznego podczas Światowych Dni Młodzieży.

Przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i Wojewody Małopolskiego sprawdzali warunki na poszczególnych oddziałach, możliwości przyjmowania zwiększonej liczby pacjentów, a także możliwość przyjęcia osób z urazami oka lub podejrzeniem chorób zakaźnych. - Jestem zbudowany tym, co zobaczyłem. Z punktu widzenia zabezpieczenia medycznego ŚDM potencjał szpitala jest bardzo duży – zaznaczył Marek Tombarkiewicz.

Zbigniew J. Król, dyrektor Szpitala, podkreślił, że pracownicy przygotowują się do ŚDM już od kilku miesięcy. Lekarze i pielęgniarki uczestniczą w szkoleniach. - Podstawy zachowania się w zdarzeniach o charakterze masowym; hipotermia pourazowa, udzielenie pomocy rannemu technikowi bombowemu, ratownictwo chemiczne, koordynacja działań z innymi szpitalami- to niektóre tematy poruszane podczas praktycznych zajęć personelu.

Wspólnie ze służbami ratowniczymi odbyły się także ćwiczenia i w czerwcu planowane są kolejne. W razie pojawienia się większej liczby pacjentów podczas ŚDM zwiększana będzie obsada lekarska i również pielęgniarska. Dyrekcja Szpitala szacuje, że liczba personelu w czasie trwania ŚDM będzie zwiększona o jedną trzecią. W ciągu kilku najbliższych dni gotowe będą grafiki dyżurów lekarzy i pielęgniarek, położnych i pozostałego pesonelu, pracuącego w czasie ŚDM.

- Na czas Światowych Dni Młodzieży w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym
będziemy mogli przyjąć dziennie do 300 pacjentów, czyli dwa razy więcej niż w chwili obecnej – zapowiedział Zbigniew J. Król.

Ponieważ spodziewamy się także pacjentów zagranicznych, jest przygotowana lista pracowników mówiących w języku obcym oraz uaktualniane dane kontaktowe tłumaczy.

  

CMS by Quick.Cms