Ladowanie zdjec

Sinfonietta Cracovia w Szpitalu

2015-11-19 14:56

 

Daj się zaskoczyć” - taki tytuł ma niecodzienna akcja Sinfonietty Cracovia. Koncerty-niespodzianki odbywają się w miejscach, które dalekie są od skojarzeń związanych na ogół z terminem „sala koncertowa”. Artyści grają na lotniskach, dworcach, w tramwaju i wreszcie dotarli do Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Pacjenci mieli okazję posłuchać utworów Krzysztofa Pendereckiego, Wojciecha Kilara, Witolda Lutosławskiego.

Największe zainteresowanie koncertem „przy kroplówce” wykazały pacjentki z oddziału ginekologiczno-położniczego.Świetny pomysł, prosimy o więcej – cieszyła się po koncercie jedna z przyszłych mam - Magdalena Kępińska.

Był to pierwszy koncert, ale na pewno nie ostatni. Bo naukowcy od lat są zgodni co do uzdrawiającej mocy muzyki oraz jej niezwykle pozytywnego wpływu na pacjentów oraz ich nastawienia do leczenia, które jest przecież kluczowe dla skuteczności terapii. Muzykoterapeuci z Sinfonietty leczą przy użyciu solidnej dawki klasycznych dzieł muzyki polskiej. 

CMS by Quick.Cms