Ladowanie zdjec

Panie chcą rodzić w naszym Szpitalu

2016-03-23 15:48

Porodówka w Szpitalu im. Żeromskiego w Krakowie według opinii mam jest najlepszą w Małopolsce. Zajęła pierwsze miejsce w rankingu lecznic w zakresie opieki okołoporodowej zorganizowanego przez stowarzyszenie „Obywatel Mama”.

W ramach projektu stowarzyszenie zrealizowało audyt społeczny wszystkich 28 szpitali i oddziałów położniczych w Małopolsce. Informacje zbierały poprzez ankiety online i bezpośrednio w lecznicach. Na pytania odpowiadały kobiety, które właśnie urodziły.

Pomysłodawcy akcji badali różne aspekty: życzliwość personelu do pacjentki; traktowanie kobiety i sposób przekazywania jej informacji; naturalność porodu czyli w jakim stopniu są ograniczane zbędne interwencje medyczne. Właśnie w kategorii „Naturalność” szpital im. Żeromskiego wypadł najlepiej. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się pod koniec kwietnia br.

Oddział ginekologiczno-położniczy w „Żeromskim” działa już ponad 50 lat ( w l.70-80 rodziło się tu sto maluszków dziennie), od początku jego istnienia przyszło na świat ponad 169 tys. dzieci. Aktualnie rocznie przychodzi na świat tu ponad 2 tys. dzieci. Jest to jedna z największych liczb porodów w całym regionie.


  

CMS by Quick.Cms