Ladowanie zdjec

Oddział Pediatryczny w nowej odsłonie

2015-09-08 14:35

Oddział Pediatryczny w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie wyremontowany dzięki pomocy finansowej fundacji z Niemiec- Knorr Bremse Global Care, został uroczyście otwarty.

Współpracę z Fundacją udało się nawiązać przez przypadek: jej przedstawiciele odwiedzali różne placówki medyczne w Polsce, w tym szpital im. Żeromskiego. Ostatecznie zapadła decyzja, że Knorr Bremse Global Care wesprze remont pediatrii w „Żeromskim”.

Koncern Knorr – Bremse Systemy dla Kolejowych Środków Lokomocji PL Sp. z o.o. z główną siedzibą firmy w Monachium jest wiodącym producentem systemów hamulcowych do pojazdów szynowych i użytkowych na rynku światowym. W 2014 r. koncern osiągnął obroty w wysokości 5,2 mld euro, zatrudniając ponad 23 tys. pracowników na całym świecie

Fundacja "Knorr - Bremse Global Car"  powstała w styczniu 2005 roku z inicjatywy Nadii Thiele, jej celem była pomoc ofiarom tsunami. Obecnie Fundacja pomaga ludziom na całym świecie, a jej misją jest niesienie wsparcia dla osób, które ucierpiały w wyniku katastrof ekologicznych,
wypadków, konfliktów zbrojnych, ubóstwa i chorób, jak również pomoc w sektorze
edukacji i infrastruktury społecznej. Dotychczas na całym świecie przeprowadzono
165 projektów w 50 państwach, pomagając tym samym 508 tysiącom potrzebującym.
Pomoc Fundacji dotarła również do Polski.

Informacje o inwestycji:

Koszt inwestycji: 0,5 mln zł. Remont współfinansowany przez Fundacje oraz Urząd Miasta Krakowa trwał od grudnia 2014 roku do kwietnia 2015 roku. Nowe wyposażenie sali, pomogło stworzyć miejsce, w którym mali pacjenci wraz z rodzicami będą czuli się komfortowo. Nastawienie psychiczne pacjentów jest ważne, dlatego planując remont
zadbaliśmy o wesołe kolory, wygodne łóżeczka, nowe łazienki i kąciki
higieniczne, szczelne okna i nowe kaloryfery,. Wszystko to wraz z profesjonalną opieką medyczną będzie pomagać dzieciom w szybkim powrocie do zdrowia.

Podczas uroczystości Heinz Hermann Thiele zapowiedział, że nie chce kończyć współpracy. Obiecał również wesprzeć Szpital w zakupie nowoczesnego sprzętu medycznego dla małych pacjentów.

Informacja o Oddziale:

Oddział prowadzi diagnostykę i leczenie  szerokiego zakresu chorób dziecięcych z
ukierunkowaniem na schorzenia kardiologiczne  i alergologiczne.

Jako jeden z nielicznych Oddziałów Pediatrycznych w Polsce został uhonorowany
prestiżowym wyróżnieniem w ogólnopolskim konkursie ,, A w naszym Szpitalu jest
najlepiej” organizowanym przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne.
36-łóżkowy Oddział podzielony jest na odcinek niemowlęcy, w którym
leczone są niemowlęta do drugiego roku życia oraz odcinek dzieci starszych do osiemnastego roku życia.
W ciągu roku hospitalizowanych jest ok. 1300 dzieci. Ponadto pediatrzy konsultują całodobowo na SORze – ok. 10,3 tys. dzieci i ponad 16 tys. małych pacjentów w poradniach szpitalnych. W sumie pediatrzy opiekują się 30 tys. chorymi rocznie.

Fot. Wiesław Majka/Magiczny Kraków

 

Media o Pediatrii:

http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,18739225,nowy-oddzial-dzieciecy-w-szpitalu-zeromskiego-otwarty.html

 http://krakow.tvp.pl/21550841/pediatria-w-zeromskim-po-remoncie

  

CMS by Quick.Cms