Ladowanie zdjec

ODDZIAŁ DERMATOLOGICZNY Z PODODDZIAŁEM

1970-01-01 01:00

e-mail: derma@zeromski-szpital.pl

Lekarz Kierujący

lek. med. Beata Juszczyńska-Darasz
Specjalista Dermatolog i Wenerolog

Sekretariat -  tel. 12 622 92 86

 

 

Konsultant w dziedzinie dermatologii-wenerologii i alergologii

dr n. med. Monika Kapińska - Mrowiecka
Specjalista Dermatolog i Wenerolog, Specjalista Alergolog

Konsultacje od pn do czwartku w godz. od 10.00 do 14.00Pielęgniarka Oddziałowa
Bożena Dziadosz
Specjalista Opieki Paliatywnej
tel. 12 622 94 34    

Dyżurka lekarska

tel. 12 622 94 84

Dyżurka pielęgniarek

tel. 12 62293 34

Dyżurka pielęgniarek odcinek dziecięcy

tel. 12 622 92 84

 
Poradnia Dermatologiczno-Alergologiczna- tel. 12 622 92 76
Poradnia Dermatologiczna Dorosłych - tel. 12 622 93 59
Poradnia Dermatologiczna Dzieci - tel. 12 622 94 40Oddział Dermatologiczny obejmuje opieką medyczną pacjentów z chorobami skóry dorosłych i dzieci z terenu Krakowa i Małopolski. Oddział liczy 40 łóżek z wydzielonym odcinkiem dla dzieci.

W Oddziale istnieje możliwość pobytu jednego z rodziców na warunkach hotelowych - koszt pobytu rodzica wynosi 15 zł za dobę.

W Oddziale prowadzona jest diagnostyka i leczenie chorych z przewlekłymi chorobami skóry (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, wyprysk), chorobami pęcherzowymi, autoimmunologicznymi chorobami tkanki łącznej i z przewlekłymi, trudno gojącymi się owrzodzeniami. Szczególnym ukierunkowaniem jest rozpoznawanie i leczenie chorób alergicznych skóry u dzieci i nowoczesne leczenie łuszczycy. Stosowane jest leczenie biologiczne łuszczycy i łuszczycowego zapalenia stawów w ramach Programu Lekowego. Oddział wyposażony jest w aparaturę medyczną do fototerapii (PUVA, UVB 311 NB). W Gabinecie Dermatochirurgii wykonywane są zabiegi operacyjne nowotworów skóry. W strukturze Oddziału funkcjonują trzy Poradnie Specjalistyczne, tj. Poradnia Dermatologii Alergologicznej, Poradnia Dermatologiczna dla Dorosłych i Dermatologii Dziecięcej, w których odbywają się konsultacje, zabiegi diagnostyczne i lecznicze. W ramach Poradni Dermatologii Alergologicznej działa Poradnia Pielęgniarska dla pacjentów z alergicznymi chorobami skóry i Szkoła Atopii, w której odbywają się spotkania edukacyjne dla pacjentów oraz rodziców dzieci z atopowym zapaleniem skóry. Lekarz Specjalista Dermatolog  kieruje pracą zespołu lekarsko-pielęgniarskiego. Zespól lekarski prowadzi działalność naukową organizując od 16 lat Ogólnopolską Zimową Konferencję Dermatologiczną, a ponadto bierze aktywny udział w konferencjach naukowych podnosząc stale kwalifikacje zawodowe. Zespół pielęgniarski poszerza swoją wiedzę medyczną uczestnicząc w kursach specjalistycznych oraz kończąc studia podyplomowe. Oddział posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia uprawniającą do prowadzenia specjalizacji i staży w zakresie dermatologii i dermatologii alergologicznej. 

CMS by Quick.Cms