Ladowanie zdjec

Obrazy pełne smaków

2019-07-18 11:24

17 lipca, na Oddziale Dziecięcym Szpitala im. S. Żeromskiego w Krakowie rozpoczęły się warsztaty plastyczne pt. „Moja ulubiona potrawa”. O godz. 11.00 fundacja „Obraz w pigułce” zaprosiła małych pacjentów do twórczej pracy, będącej artystyczną odpowiedzią na tytuł Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej, który w tym roku przyznano naszemu miastu.

Różnorodności kulinarnej Krakowa nie trzeba nikomu rekomendować. Aby na dłużej zatrzymać bogactwo smaków i zapachów fundacja „Obraz w pigułce” wspólnie z małymi pacjentami szpitala zgłębi bogate dziedzictwo kulinarne Krakowa.

Najpierw dzieci ze szpitala będą poznawać typowe krakowskie potrawy, a następnie, inspirując się swoimi ulubionymi, wykonają plastelinowe prace. Na ich podstawie krakowianie stworzą wielkoformatowy obraz dla szpitala. Fundacja zaprasza wszystkich chętnych na wspólne malowanie, które potrwa do 7 sierpnia. Obrazy będą malowane pod okiem dr hab. Marcina Kowalika z krakowskiej ASP.

– Od strony formalnej mamy do czynienia z „dziełem w dziele” – świat przedstawiony przez dzieci za pomocą plasteliny jest ponownie interpretowany podczas malowania – tłumaczy artysta.

Na koniec obraz wróci do szpitala do dzieci, które go projektowały. Uroczysty wernisaż i odsłonięcie obrazu odbędzie się 10 września w szpitalu.

 

 


 

CMS by Quick.Cms