Ladowanie zdjec

O nas

2017-01-17 13:18

Oddział Pediatryczny został  utworzony w 1956 r.

Posiada 36 łóżek i podzielony jest na odcinek niemowlęcy, w którym leczone są niemowlęta do drugiego roku życia oraz odcinek dzieci starszych do osiemnastego roku życia. 

Z małymi pacjentami mogą przebywać opiekunowie w systemie hotelowym - koszt pobytu dla rodzica wynosi 15 zł za dobę.  

W Oddziale pracuje wysoko wykwalif.ikowany zespół lekarsko-pielęgniarski. Wszyscy lekarze posiadają II stopień specjalizacji, a ponadto specjalizację  z alergologii, kardiologii i nefrologii. Oddział prowadzi diagnostykę i leczenie  szerokiego zakresu chorób dziecięcych z ukierunkowaniem na schorzenia kardiologiczne i alergologiczne.

Oddział wyposażony jest w nowoczesną aparaturę medyczną tj. kardiomonitory, spirometr, Holter, pulsoksymetry, aparaty EKG i inkubatory.

Jako jeden z nielicznych Oddziałów Pediatrycznych w Polsce w 1998 r. został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem w ogólnopolskim konkursie ,, A w naszym Szpitalu jest najlepiej” organizowanym przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne. Profesjonalna opieka oraz przyjazna i życzliwa atmosfera pozwalają małym pacjentom na szybki powrót do zdrowia.

Oddział posiada uprawnienia do prowadzenia specjalizacji i staży kierunkowych w zakresie pediatrii i medycyny rodzinnej.

W ciągu roku hospitalizowanych jest ok. 1300 dzieci.

 

 


 

CMS by Quick.Cms