Ladowanie zdjec

O nas

2017-01-10 15:09

Oddział Otolaryngologiczny został otwarty we wrześniu 1960 r. Liczył wówczas 60 łóżek. Pierwszym Ordynatorem był doc. dr med. Stefan Sokołowski. W Oddziale wykonuje się pełny zakres operacji otolaryngologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem chirurgii onkologicznych oraz mikrochirurgii narządu słuchu. Zabiegi z zakresu chirurgii onkologicznej poszerzono o zabiegi częściowego usunięcia krtani w przypadkach nowotworów złośliwych oraz diagnostykę mikroendoskopową krtani.

Od stycznia 2002 r. Oddział liczy 40 łóżek, w tym 6 dziecięcych. W Oddziale istnieje możliwość pobytu jednego z rodziców na warunkach hotelowych - koszt pobytu rodzica wynosi 15 zł za dobę.

Oprócz dużych zabiegów operacyjnych wykonywane są zabiegi ,,małego pola” z użyciem technik mikroskopowych oraz diagnostykę audiologiczną i toneurologiczną. Od dwóch lat wykonywane są nowoczesne operacje endoskopowe nosa i zatok. Rozwinięta została diagnostyka i leczenie operacyjne z bezdechu nocnego.

Asystenci Oddziału stale doskonalą techniki operacyjne uczestnicząc systematycznie w szkoleniach organizowanych przez wiodące ośrodki otolaryngologiczne.

W związku z dużym zapotrzebowaniem pacjentów Oddział przygotowuje się wykonywania nowoczesną metodą wszczepu implantów kostnych Baha.

 

 


 

CMS by Quick.Cms