Ladowanie zdjec

Nowy aparat USG na Oddziale Pediatrycznym

2017-03-15 12:18

Fundacja Knorr Bremse Global Care po raz kolejny wsparła Oddział Pediatryczny Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Tym razem otrzymaliśmy w darze nowoczesny sprzęt medyczny w tym aparat USG, który pozwala wykonywać badania wszystkich narządów u dzieci. Koszt sprzętu to blisko 200 tys.zł.

Nowe urządzenie wzbogaciło bazę diagnostyczną naszego szpitala.

Aparat USG z głowicą do echokardiografii jest bardzo przydatny, gdyż umożliwia  wykonywanie badań serca i naczyń,płuc, tarczycy,mózgu,układu moczowego, narządów jamy brzusznej, które w naszym szpitalu często jest nie tylko potrzebne, ale wręcz konieczne – zaznacza Marta Czubaj- Kowal, lekarz kierujący Oddziałem Pediatrycznym. Dzięki nowym możliwościom poszerzymy diagnostykę i zwiększymy wykrywalność wielu chorób występujących u dzieci – dodaje dr Czubaj- Kowal.

To nie pierwszy dar fundacji Global Care Knorr Bremse dla Oddziału Pediatrycznego, bo pomaga nam ona od lat. Nie tylko wyremontowała Oddział, ale także zakupiła pełne wyposażenie oraz sprzęt medyczny m.in. dwa aparaty EKG, pulsoksymetry, aparaty do pomiaru ciśnienia,ssak elektryczny,łóżka i szafki dla dzieci, meble i sprzęt do gabinetu zabiegowego. To potrzebne i wartościowe wyposażenie oraz aparatura medyczna, które szpitalowi ciężko byłoby kupić za własne pieniądze. Całkowity koszt dotychczasowej pomocy Knorr-Bremse Global Care dla pediatrii to ok.866 tys. złotych.

W ciągu roku na Oddziale Pediatrycznym hospitalizowanych jest ok. 1400 dzieci. Ponadto rocznie pediatrzy konsultują całodobowo dla innych Oddziałów ok.500 dzieci a konsultowanych i leczonych w ramach SOR Szpitala jest ok. 10,3 tys. dzieci i ponad 16 tys. małych pacjentów w poradniach szpitalnych. 

CMS by Quick.Cms