Ladowanie zdjec

Nowa trasa turystyczna: schrony w "Żeromskim"

2018-06-20 13:09

Nowa atrakcja na mapie turystycznej Krakowa. We współpracy z Małopolskim Stowarzyszeniem Miłośników Historii "Rawelin" serdecznie zapraszamy na zwiedzanie schronów.  Atrakcji dla "zakochanych" w podziemiach na pewno nie zabraknie. Oficjalne otwarcie trasy: 21 czerwca, godz.13.

Schron pod szpitalem Żeromskiego był szczególny. – Stanowił punkt pomocy medycznej, w którym zlokalizowano sale operacyjne, aptekę oraz nawet pomieszczenie dla ,,zaszokowanych”, jak w tym wypadku nazwano chorych psychicznie – wyjaśnia Tomasz Mierzwa, szef Małopolskiego Stowarzyszenia Miłośników Historii „Rawelin”. - W odróżnieniu od schronów znanych z amerykańskich filmów, tutaj każdy pacjent mógł przebywać maksymalnie 3 dni. Potem był przerzucany do innej placówki szpitalnej, albo transportowany do pozostałych schronów. Podziemny szpital w wielu miejscach wygląda, jakby czas się w nim zatrzymał - dodaje.

W sprawie zwiedzania i zorganizowania wycieczek należy się kontaktować z Małopolskim Stowarzyszeniem Miłośników Historii "Rawelin". 

CMS by Quick.Cms