Ladowanie zdjec

2. życie książki

2016-08-17 08:09

W 17 krakowskich szpitalach i ośrodkach pomocy społecznej,w tym także naszym Szpitalu, stanęły nowiutkie regały uginające się od nowości wydawniczych sześciu krakowskich oficyn. To akcja Regał z kulturą, realizowana w ramach cyklu Drugie Życie Książki przez Krakowskie Biuro Festiwalowe – operatora Programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

- W naszym Szpitalu książki w pierwszej kolejności trafią w ręce małych pacjentów z Oddziału Chirurgii Dzieci oraz chorych z Oddziału Dermatologii - informuje dr n. med. Zbigniew J. Król, dyrektor Szpitala.

Akcja wpisuje się w strategię edukacji literackiej wpisaną w realizowany przez Miasto i Krakowskie Biuro Festiwalowe Program Kraków Miasto Literatury UNESCO. W jej ramach, oprócz utworzenia rozbudowanej sieci regałów DŻK, planowane są animacje czytelnicze – warsztaty filmowe oraz wydarzenie specjalne – czytanie bajek w wykonaniu gościa-niespodzianki.

Naszym najważniejszym założeniem było inicjowanie czytelniczych pasji w miejscach szczególnie wrażliwych społecznie, także tych położonych poza tradycyjnie tętniącym życiem kulturalnym centrum Krakowa; miejscach, w których kontakt z lekturą jest często pierwszą i najprostszą formą wprowadzenia w fascynujący świat kultury, rozrywką, która daje siły do walki z chorobą i osamotnieniem – dodaje Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

  

CMS by Quick.Cms